Novoroční výstup na Ještěd 2017

Jaký byl Novoroční výstup na Ještěd 2017?

První částí bylo zorganizování novoročního výstupu na Ještěd.

Touto nejvíce oblíbenou a navštěvovanou akcí byla zahájena turistická sezona v Libereckém kraji. Počátek výstupu byl v Informačním centru na konečné MHD Liberec v Horním Hanychově. Trasa výstupu po modré tur. značce byla poměrně bezpečná za krásného, inverzního, slunečného počasí. Všichni registrovaní účastníci obdrželi na vrcholu originální pamětní listy, originální kovové odznaky, aktuální příležitostná razítka, pohlednice a oblíbené turistické známky a samolepky, včetně propagačních materiálů Magistrátu města Liberce a Libereckého kraje.

Výstup na Ještěd si již také oblíbili účastníci se svými čtyřnohými miláčky, kteří díky rozšíření naší nabídky mohou pro ně obdržet i "psí novoroční známky" i speciální diplomy.

Tradicí Klubu českých turistů je také zprostředkování a zapojení do celostátní akce "Novoroční čtyřlístek". Zde se drobným finančním vkladem za odznáček získávají prostředky pro stavbu a vyznačování turistických tras pro handicapované občany. 

S uspokojením můžeme konstatovat, že celkově více než 1500 účastníků bylo s těmito akcemi (Novoroční výstup na Ještěd, Liberecké vejšlapy) velmi spokojeno.