Liberecké vejšlapy

Oddíl turistiky KČT - TJ Lokomotiva Liberec  pořádá LIBERECKÉ VEJŠLAPY

• 47. ročník
  • sobota 11. září 2021

Memoriál Františka Korala - turistické výlety pro širokou veřejnost.

PĚŠÍ TRASY V ROZMEZÍ 10 - 30 KM. PŘIJĎTE OBJEVOVAT NEZNÁMÉ A MĚNÍCÍ SE OKOLÍ NAŠEHO MĚSTA, ZJISTÍTE, JAK MÁLO JE DOSUD ZNÁTE! VHODNÉ I PRO RODINY S DĚTMI A SENIORY. V CÍLI BUDE MOŽNOST PROHLÍDKY S ODBORNÝM VÝKLADEM VÝZNAMNÉ TECHNICKÉ PAMÁTKY ZAUHLOVACÍ A VODÁRENSKÉ VĚŽE VRATISLAVICE N. NISOU.

(Možná registrace prohlídky v rámci Dnů evropského dědictví, lze na www.ehd-toffd.eu)

V CÍLOVÉM PROSTORU SE MŮŽETE SEZNÁMIT S MALOVÁNÍM TURISTICKÉHO ZNAČENÍ A SVOJI ZNAČKU SI ODNESETE DOMŮ.

Registrace a počátek pochodů

Liberec - Harcov - zastávka MHD bus " U Kostela" prostor u Sokolvny

• od 7 do 10 hod (lze zde současně zakoupit vstupenku na prohlídku zauhlovací věže za 50 Kč)

Cíl

Liberec - Vratislavice n. N. - zauhlovací a vodárenská věž

• do 17:30 hod

Startovné

• základní - 30 Kč
  • členové (s platnou kartou) - 25 Kč
  • mládež do 18 let - 20 Kč
  • rodina 2+2 - 80 Kč

Všichni obdrží přesný popis tratí a v cíli získají:

• originální pamětní listy
  • pamětní a příležitostná razítka
  • turistické vizitky
  • občerstvení

Akce se koná za každého počasí, na vlastní nebezpečí a při dodržování protiepidemických opatření.

Doporučujeme použití turistických a trekových hůlek.

Bořivoj Pohl, tel.: 739 514 628, e-mail: b.pohl@seznam.cz

Jaké byly Liberecké vejšlapy 2017?

Program a náplň kratších pochodů byla nabídka navštívení vrcholu Ještěd s okružní vyhlídkovou cestou. Delší část trasy byla věnována prohlídce nově instalované Hornické naučné stezky, od Kryštofova Údolí přes Andělskou Horu do Chrastavy.

Stezku vybudovala Obecně prospěšná společnost Archa 13 a značkaři KČT zajistili napojení na stávající turistické značení. Tato turistická akce byla ústředím KČT vybraná mezi 100 významných turistických pochodů v ČR ve znamení oslav 130 let založení KČT a 100 let vzniku republiky. Díky pořízenému vybavení se i tento pochod zařadil mezi nejlépe zajištěné turistické akce v Libereckém kraji. Organizátoři touto cestou děkují Libereckému kraji za podporu.

Poděkování si zaslouží i společnost Archa 13, která poskytla účastníkům zajímavé informace z historie "dolování" v této lokalitě. I zde byly k dispozici podrobné propozice, plánky tras, aktuální pamětní listy, příležitostná razítka, vizitky a propagační materiály z Liberecka a okolí

S uspokojením můžeme konstatovat, že celkově více než 1500 účastníků bylo s těmito akcemi (Novoroční výstup na Ještěd a Liberecké vejšlapy) velmi spokojeno.